Warsztaty kreatywnego recyklingu

05/07/2017 @ 16:00 – 18:00 –

Co można zrobić z rzeczami, które wydają się pozornie bezużyteczne, czy można nadać im drugie życie? Rozejrzyjcie się wokół siebie i spróbujcie wykorzystać niepotrzebne przedmioty do zupełnie nowych celów.

Data/Czas
Date(s) - 05/07/2017
16:00 - 18:00

Lokalizacja
Klub Klutury w Woli Gołkowskiej

Kategorie


Celem warsztatów kreatywnego recyklingu  jest ukazanie możliwości twórczego wykorzystania różnych materiałów wtórnych. Warsztaty mają na celu budowę świadomości o potrzebie oraz wytworzenie nawyku ponownego wykorzystywania materiałów przez co ograniczana jest ilość wytwarzanych odpadów. Warsztaty kreatywnego recyklingu to kreatywna ekozabawa z surowcem wtórnym.

Podczas warsztatów wspólnie poznawać będziemy sposoby na ponowne wykorzystanie z pozoru nieprzydatnych rzeczy. Praktyczne umiejętności będziemy łączyć z rozmowami o ekologii. Będziemy sprawdzać na ile sposobów można wykorzystać zużyte kubeczki po jogurtach, plastikowe butelki, tekturowe pudełka czy stare gazety. Pod okiem instruktorów dzieci nauczą się jak w kreatywny sposób nadać drugie życie przedmiotom, które mamy na co dzień w domu, a które normalnie trafiłyby do kosza.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc – 10 osób. Pierwszeństwo mają uczestnicy zajęć CK oraz mieszkańcy. Zapisy od 1 czerwca 2017 r. u instruktora Klubu Kultury w Woli Gołkowskiej.