Warsztaty filcowania wełny – rękodzieło

29/06/2017 @ 16:00 – 18:00 –

Warsztaty są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących poznać podstawy filcowania.

Data/Czas
Date(s) - 29/06/2017
16:00 - 18:00

Lokalizacja
Klub Klutury w Woli Gołkowskiej

Kategorie


Ręczne filcowanie wełny jest bardzo popularną metodą edukacji artystycznej. Praca z wełną owczą i samodzielne zamienianie jej w przestrzenną formę daje nieograniczone możliwości i wspomaga rozwój wyobraźni oraz zdolności manualnych. Warsztaty filcowania wełny zwiększają wrażliwość i integrują uczestników. Zajęcia ręcznego wytwarzania filcu to twórcza zabawa z naturalnym surowcem i wielowiekową historią filcowania.

Filcowanie na mokro to jedna z najstarszych znanych człowiekowi metod uzyskiwania tkaniny. Podczas warsztatów uczestnicy zostaną zapoznani z różnymi rodzajami wełny oraz poznają podstawowe techniki wykonując samodzielnie niepowtarzalne ozdoby. Opanowanie techniki filcowania pozwoli w przyszłości na wykonanie nie tylko drobnych elementów, ale i większych form, takich jak czapki, szale, kapcie, torebki, zabawki, dywaniki.

Organizator warsztatów udostępnia wszystkie niezbędne materiały min. wysokogatunkową wełnę w różnych kolorach, mixy jedwabiu z wełną, jedwabną przędza, jedwab niezbędny do wykonania prac techniką nuno filcu. Uczestnik warsztatów wykonuje prace według własnego projektu. Wszystkie prace pozostają własnością uczestników warsztatów. Program warsztatów obejmuje zapoznanie się z różnymi metodami wykonywania filcu – filc podstawowy, ażury, układanie dekorów z wełny i aplikacji z jedwabiu, łączenie filcu z jedwabiem czyli nuno filc. Warsztaty skierowane są do osób początkujących.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc – 10 osób. Pierwszeństwo mają uczestnicy zajęć CK oraz mieszkańcy. Zapisy od 1 czerwca 2017 r. u instruktora Klubu Kultury w Woli Gołkowskiej.