Klub Kultury

Warsztaty ceramiczne

Celem warsztatów jest uwrażliwienie dzieci na estetykę przestrzennych form ich fakturę oraz kolor. Warsztaty mają za zadanie poszerzyć umiejętności manualne poszczególnych uczestników oraz zapoznać ich z podstawowymi technikami i materiałami rzeźbiarskimi, przybliży proces tworzenia ceramicznych kształtów z różnorodnych mas, sposobów ich modelowania i zmiany kolorów utworzonych struktur.

Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb, uczą się także szkliwienia i zdobienia. Zajęcia rozbudzają wrażliwość plastyczną i estetyczną, udoskonalają umiejętności koncentracji i cierpliwości, rozwijanie poczucie przestrzeni i trójwymiarowości.

Uczestnicy warsztatów poszerzają wiedzę o tym, czym różni się glina od mas ceramicznych, uczą się jak wygniatać i tworzyć różnorodne kształty w ceramice oraz jak nadawać im piękną strukturę i ciekawe kolory. Zadania i tematy dostosowane są do umiejętności i zaangażowania uczestników warsztatów rzeźbiarskich.

Zajęcia odbywać się będą w Klubie Kultury w Woli Gołkowskiej przy ulicy Jemioły 11 .

Opłata standardowa 90,00 zł (razem 765,00 zł w 9 ratach)

Zapisy na zajęcia prowadzone są na stronie internetowej: www.strefazajec.pl